Glamočić: Za dva dana isplaćeno više od 42 million evra za podsticaje u stočarstvu
BEOGRAD – Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas da je za dva dana isplaćeno više od 42 miliona evra poljoprivrednicima za podsticaje u stočarstvu za kvalitetna priplodna grla i naveo da će u narednim danima svi poljoprivredni proizvođači dobiti novac.
„Javni poziv je završen 18. maja, prve isplate su počele 9. juna i do sada je isplaćeno više od pet milijardi dinara, odnosno 42 miliona evra, a u narednim danima će svi ostali dobiti novac“, rekao je Glamočić za TV Pink.
Govoreći o stanju u poljoprivredi, ministar je istakao da sve voćne vrste ove godine imaju odličan rod i kvalitet i da je, u odnosu na prošlu godinu, rod voća veći od 50 do 100 odsto, u zavisnosti od vrste.
„I u odnosu na petogodišnji prosek rod je veći od 10 do 20 odsto. ...









