Posle šest sati rasprave: Od ponedeljka podsticaji od 18.000 dinara po hektaru – isplate odmah po obradi zahteva
Sednica skupštinskog Odbora za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu, na kojoj se raspravljalo o stanju u mlekarskom sektoru i govedarstvu, završena je nakon skoro šest sati.
U radu Odbora učestvovao je ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić, koji je najavio da će javni poziv za podsticaje po hektaru, u iznosu od 18.000 dinara, biti raspisan već u ponedeljak, 2. marta. Kako je rekao, neće se čekati završetak poziva – isplate će početi odmah po prijemu i obradi zahteva.
„Plan je da se novac isplati do kraja marta. Računima će morati da se pravda na šta su sredstva potrošena, a oni koji ne dokažu namensko trošenje moraće da vrate novac sa zateznom kamatom“, rekao je Glamočić.
Dodao je da će druga rata podsticaja biti isplaćena pred jesenju setvu i da neće...









