Nova akcija Udruženja „ Agroprofit”: Oplemenjivanje pašnjaka
OTIMAČINA VEĆA NAPAST OD SUŠENovi Sad, 31.03.2022.Više od osam godina Udruženje „ Agroprofit” iz Novog Sada bavi se analizom korišćenja i upravljanja pašnjacima, najvećim delom u AP Vojvodini. Zahvaljujući podršci projektima sa ovim sadržajem od strane Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, prvo je utvrđen obim korišćenja ove kategorije poljoprivrednog zemljišta, potom i korišćenje, kao i primena zakona koji obuhvata ovu oblast. Površine pašnjaka u AP Vojvodini od 2008. do danas su smanjene za oko 30.000 ha, a pojedine lokalne uprave ovo zemljište su uvrstile u program izdavanja u zakup poljoprivrednicima, pa je deo i preoran.Većina pašnjaka u AP Vojvodini već u julu zbog suše požuti, pa se smanjuje i hranidbena vrednost trava. Anali...
