PRETI NAM NESTAŠICA MLEKA?
Proizvođači upozoravaju: Desetkuje se broj krava, neće biti dovoljno mlečnih proizvodaBeograd, 30.08.2022.PolitikaMLEKO bi uskoro moglo da postane "deluks" proizvod. Neće biti više ni namirnica koja je lako dostupna svima, a naročito najmlađima.Kao što to više nije ni junetina.Proizvođači upozoravaju da bi već od jeseni i zime, moglo da dođe do nestašice mleka, jer je broj grla muznih krava desetkovan i mnoge male farme su zatvorile svoje štale. Kažu i da su pojedine velike mlekare prepolovile količine koje otkupljuju, jer mleka ima sve manje.- Nadležnima smo slali molbe, zahteve, na civilizovan način im objašnjavali šta treba da se uradi, bez ikakvih blokada i protesta, ali odgovora nema - ispričao nam je jedan od većih proizvođača mleka u Srbiji.- Mi nećemo da protestujem...
