Savez poljoprivrednih inženjera i tehničara
UDRUŽUJU SE NEZAPOSLENI AGRONOMIBeograd, 19. februar 2013.Savez poljoprivrednih inženjera i tehničara Srbije poziva nezaposlene agronome da se okupe u podružnicama nezaposlenih i da na ovaj način pokušaju da otvore put do radnog mesta.Među 2.500 agronoma, koji traže posao, je onih 1.658 koji su radili kao asistenti poljoprivrednih savetodavaca, sa kojima je nova Vlada prekinula saradnju pre ugovorenog roka.U saopštenju koje je medijima uputio prof. dr Miladin Ševarlić, predsednik Saveza poljoprivrednih inženjera i tehničara Srbije, za 21. februar 2013. u Novom Sadu je najavljena osnivačka skupština podružnice (u 12 časova, Master centar Novosadskog sajma).U analizi koju je dr Ševarlić pripremio za ovaj skup se govori o potpuno zapostavljenoj agrarnoj struci u mnogim kompanijama...
